Le Bistrot Parisien

Zmuszam się do pisania recenzji kulinarnych. Bo to rozwija, bo jest o czym we Wrocławiu pisać i zawsze mam wymówkę żeby poszukać miejsca w którym jeszcze nie byłem. To trochę ukraca moje marudzenie w wyborze miejsca na jedzenie do prostego „Nie byłem tu? To teraz będę.” Bez zbędnego wertowania menu i sprawdzania recenzji na internecie. Dzięki takiej losowości w wyborze trafiłem w miejsce do jakiego sam z siebie bym nie wszedł. Nie dlatego że odpycha! Przeciwnie :) Jest bardzo klasyczna, we francuskim stylu, tak że aż nie zwraca na siebie uwagi. Można przejść obok i nawet jej nie zauważyć. Za to skarby jakie kryją się w menu….

Może się mylę ale to chyba jedyne miejsce w mieście gdzie można zjeść żabie udka <3 Jadłem je pierwszy raz dlatego nie chcę oceniać tego jakie były bo się zwyczajnie nie znam. Mi bardzo smakowały, były mocno ale dobrze przyprawione i świeże. Nie były za drogie i nie było ich mało, jakby to nie brzmiało niewiarygodnie - można się najeść mimo że to raczej przekąska, ale ja przecież mało jem :) Ogólnym zaskoczeniem było to że mają całkiem sporą ofertę jedzenia chociaż sprawiają wrażenie kawiarni w której można wypić kawę i popracować czy przyjść pogadać ze znajomymi. A kawa tak á propos jest dobra (nie będę ściemniał że świetna, ale jest w porządku), polecam z chłodnym Calvados (niestety podają ciepłe).

Sprawdziłem obowiązkowo zupę cebulową, jedną z najpopularniejszych pozycji w kuchni francuskiej i tu się zawiodłem. Zupa była dobra, ale spodziewałem się bardzo dobrej - nie jest trudna a na pewno robią ją wystarczająco często aby ją dopracować. Zabrakło wina a bulion wydaje się być robiony z gotowca.

Innym zaskoczeniem było to że na menu kuchnia paryżanki się nie kończy. Miałem ochotę na naleśnika na słodko, nie znalazłem takiego w karcie ale Pani powiedziała że w sumie składniki mają więc mogą mi zrobić. I zrobili go fenomenalnie! Bardzo rzadko, a właściwie nigdy, nie spotykam takiego zrozumienia czym jest kuchnia. W każdej restauracji pracownicy są w pracy i trzymają się sztywno wyznaczonych reguł, w Le Bistrot Parisien załoga jest u siebie i ugaszczają nas jak przyjaciół.

Kończąc, bo nie chcę wystawiać jednoznacznej oceny, czy jadłem lepsze? Tak, zdecydowanie, ale nigdy nie jadłem lepiej :) Przed stosunek przystępnych cen do jakości to naprawdę dobre miejsce na lunch, nawet na randkę. Jest bardzo przytulnie, miło i czuć Francję. Miła odmiana dla dziesiątek Włoskich lokali.

https://www.facebook.com/lebistrotwroclaw/

(zdjęcie kradzone z ich facebooka)

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017